Inovace plastových nádob na zahradě

22.04.2021

I plastové kyblíky a nádoby lze proměnit v něco na pohled přírodního, ale samozřejmě jen na pohled😊. Ale protože zahrada má pro většinu z nás hlavně význam harmonizujícího místa, tak i vzhled hraje svou roli. No, a protože každému se líbí něco jiného, je i toto inspirace jen pro někoho.

Co si budeme povídat plastové nádoby jsou lehké, dá se říct, že nezničitelné, dobře se s nimi manipuluje a pracuje. Ale nejsou moc pěkné, tedy pro některé z nás. Plast prostě současný trend vyhodnotil jako něco, co do zahrady nepatří. Já si to nemyslím, a pokud nádoba splňuje požadavky, které jako jednotlivec mám, pak není přeci důvod je nepoužívat.

Ale přeci jenom pokud chceme mít zahradu určitého vzhledu, který nám navozuje pocit harmonie a přírodního zákoutí, plastový materiál prostě parádu neudělá😊. A tak je tu tip na úpravu vzhledu, která evokuje přírodní vzhled.

Tomáš občas narazí na něco, co vezme domů a já se pak divím, k čemu to jako budeme potřebovat😊. A pak nastane doba, kdy si uvědomím, že by se to teď mohlo hodit. A to nastalo i v případě jutových pytlů, které zůstaly na vyhození po převozu kávy jedné firmy, v případě konopných provázků, které ležely nějaký čas v krabici a jutové látky s velkými oky, které Tomáš občas využívá pro převoz stromů. A ejhle, najednou tu byl materiál, s kterým by se mohlo něco vymyslet. A už se dělo.

Stačí k tomu nůžky a uvolnit se😊. Pytle jsem rozstříhala podélně, aby mi vznikla dlouhá látka, kterou jsem kýble omotala dokola. Stáhla jsem je konopným provázkem a v některých případech ještě jutovou látkou. A protože jsem na zahradě našla i slámu, nastříhala jsem ji na pomyslné špejle a zachytila je pod konopným provázkem omotaným okolo kýble. A pak převázala jutovou látkou.

Fantazii se meze nekladou a můžete si s materiálem vyhrát, jak je libo. Prostě změnit nevzhledné plastové kyblíky tak, aby působily přírodně, farmářský, a více zapadly do stylu zahrady.

Někdo může i materiál na kýble přilepit, ale tohle nebyl můj případ, já si uvědomuji, že je to na čas, a pak zase přijde jiná inspirace a materiál😊. Možná, že nakonec i ty plastové nádoby vyměním za plně přírodní materiál, ale teď to tak nemám.