Malá kamna Hobbit SE 4,1 kW s tepelnými štíty a se zpětným spalováním s externím přívodem vzduchu

Na objednávku do 12 týdnů.

Kamna Hobbit SE s externím přívodem vzduchu a speciálními tepelnými štíty jsou určené pokud instalujete kamínka do obzvlášť malého prostoru, protože tyto tepelné štíty výrazně zkracují vzdálenost od hořlavých i nehořlavých povrchů.

Pokud mají vaše kamna tyto tepelné štíty, pak mohou být umístěny jen 150 mm od hořlavých materiálů po stranách kamen a 100 mm od hořlavých materiálů v zadní části kamen.

Můžete se také rozhodnout, že tepelné štíty umístíte na zeď. Pokud zaštítíte i stěnu v blízkosti kamen, pak mohou být kamna Hobbit SE umístěna jen 100 mm od nehořlavých materiálů po stranách kamen a 100 mm od nehořlavých materiálů v zadní části kamen.

Cena je za kamna Hobbit SE s externím přívodem vzduchu a třemi tepelnými štíty.

Tyto vzdálenosti se měří od těla samotného sporáku, ne od tepelných štítů.

Pokud si zakoupíte kamna Hobbit SE přímo s tímto doplňkem, budou tepelné štíty namontovány na vaše kamna rovnou ve výrobě.

Eco Design 2022. Design malá kamna Salamander Hobbit Stove SE jsou vhodná pro širokou škálu použití a byla navržena speciálně pro malé prostory s nižším výkonem, a kam se jiná kamna prostě nevejdou.

Tyto kamínka jsou speciálně navržena a vyrobena na topení dřevem a dřevěnými briketami se zpětným (terciálním) spalováním a s externím přívodem vzduchu.

Lze doobjednat i praktický stojánek, který zajišťuje možnost vyššího umístění kamínek v místnosti a zároveň slouží jako prostor na dřevo (viz ilustrační fotografie).

Specifickou potřebou do malého prostoru je potřeba externího přívodu vzduchu (tzv. air direct). To je funkce, která zajišťuje přímý přívod vzduchu do kamen zvenku, takže vám nebere vzduch (kyslík) v místnosti.

Pokud preferujete topení dřevem nebo dřevěnými briketami, a do toho preferujete ekologické a ekonomicky výhodné topení, pak je vaší volbou ještě další funkce, a to zpětné spalování kouře, tzv. terciální spalování, které je důležité při úsporné spotřebě palivového dřeva nebo dřevěných briket, protože zásadně ovlivňuje spotřebu páleného dřeva, kvalitu spalování a tím i emise a ekologii.

Při tomto druhu spalování dochází vlastně k opětovnému spalování zplodin, palivo je tak lépe využíváno a snižuje se tak znečišťování ovzduší. Výhody lze shrnout na vyšší účinnost kamen (při hodně nízkých teplotách), méně popela a prodloužení doby mezi přikládáním.

Cílem firmy Salamander Stoves bylo navrhnout a sestavit kvalitní malá kamna se všemi základními vlastnostmi špičkových účinných velkých kamen.

Jsou navržena tak, aby odpovídala podmínkám "malých" prostorů, které dnes lidé preferují a staví po celém světě. Od luxusních plážových srubů až po domky na stromech, salaše, maringotky, Tiny house, mobilní domy, mobilheim, montované dřevostavby, kontejnerové domky, modulové domy, zimní zahrady, zahradní přístřešky, dílny, garáže, chaty, chalupy, lovecké chaty, myslivecké boudy, horské hotely, apartmány, sruby, karavany, kempinkové přestavby, jurty, trampingové stany, hausboty, výrobní prostory, klubovny, kuchyně, salóny a všechny malé provozy a místnosti. Prostě všude tam, kde potřebujete nižší výkon, ekologické topení a kvalitu anglických výrobců.

* Vysoce kvalitní litinová konstrukce

* Účinnost 81,4 %

* Snížené emise pevných částic a plynů

* Výkon 4,1 kW

* Předehřívané terciální sání vzduchu

* Technologie předehřívaného sekundárního spalování

* Ovládání vzduchu v přední části kamen pro snadné ovládání

* Rozměry pouhých 302 mm na šířku, 272 mm do hloubky a 465 mm na výšku

* Skleněné okno s technologií Airwash (oplach skla)

* Vylepšený hlavní rošt pro lepší možnost použití více druhů paliva

* Bezprašné roštování

* Desky pro směrování popela pro čistší a kontrolovanější odpopelňování

* Součástí dodávky je hřebenový rošt, popelník a multifunkční madlo

* Nezávisle testováno, certifikováno a schváleno podle norem EcoDesign 2022

* Třída energetické účinnosti A

* Index energetické účinnosti (%) 105

* Délka polen 20 cm

* Průměr kouřovodu 100 mm

* Vývod kouřovodu zadní/horní

* Rozměry vstupního otvoru na přikládání (okno) 180 mm x 155 mm

* Vzdálenost od hořlavých materiálů

Boční 400 mm

Zadní 450 mm

* Vzdálenost od hořlavých materiálů (s tepelnými štíty)

Boční 150 mm

Zadní 100 mm

Váha 50 kg

Technické parametry a certifikáty najdete ve fotogalerii, nebo zašleme na vyžádání mailem v pdf. formě.

38 050,00 Kč