Jak se bydlí v maringotce?

30.09.2021

Můžeme sdílet jen to, jak se bydlí v maringotce nám. Před několika měsíci mi sdělil Tomáš, že volala nějaká novinářka a chtěla by znát náš náhled pro rozsáhlejší projekt o současném a alternativním bydlení. Muž byl nadšený, ale mě se do toho moc nechtělo. Věděla jsem, že slova mohou být vnímána jinak, než je člověk myslí, ale byla jsem přemluvena, a tak se u nás koncem zahrádkářské sezóny objevili novináři:)

Moje osoba se nerada fotí a jakýkoliv fotoaparát namířený mým směrem, mi nedělá dobře:) Jsem raději za objektivem než před ním, což jste si již mohli všimnout při našich zahradních realizacích, a tak i můj výraz na fotografiích odpovídal až na výjimky tomuto "Pavlovu reflexu":) I tak děkujeme za krásné fotografie Tomáši Vocelkovi.

Ale zkušenost to byla na druhou stranu zajímavá. Došlo nám, jak se vyřčená slova používají pak dál a potvrdili jsme si, že alternativní bydlení není řešením celorepublikové situace s cenami bytů a nemovitostmi celkově. Že to může být pro některé jen určitá cesta, jak na čas ušetřit náklady, jak více vnímat skutečné hodnoty života, anebo taky ne:)

Pro nás se bydlení v maringotce stalo životním stylem a propojení se zahradou, kterou teprve prvním rokem budujeme a stejně jako bydlení dolaďujeme, je koníčkem i životní náplní zároveň. Stejně jako naše práce, která se nyní naplno proměnila v realizaci a revitalizaci zahrad a prostředí se zahradou spojených. 

Jak se bydlí v maringotce můžete shlédnout v samotném článku a podívat se i na další odvážlivce:), kteří ukázali svá alternativní bydlení. Odkaz najdete ZDE!

Život se žije a je jedno kde, ale možná spíše jak.


Pro vaše případné dotazy využijte tento online formulář.