NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY NA NAŠEM BLOGU

Přečtěte si jako první, co je v přírodních zahradách nového...

Možná vás překvapí, proč chce zahradník psát o umělé inteligenci a co ho k tomu vede a co s tím má dokonce společného, na to vám hned rádi odpovíme. Zkušenosti z posledních dní nás vedly k zamyšlení, a možná že i vás tohle téma zajímá, jaká bude budoucnost s umělou inteligencí. A je, čeho se bát? Může ovlivnit umělá inteligence...

Není to úplně pravda, jsou případy, kdy nálet či malý semenáček má tu moc se ujmout sám, ale nyní se bavíme o výsadbě stromů v rámci dotací, samostatných aktivit obcí a různých spolků, kdy se chlubíme počty vysazených stromů, ale v první řadě nejde o to, kolik se jich vysadilo, ale kolik z nich přežilo, tedy se ujmulo!

Podle tabulek a naučených pravidel je nejlepší období pro sázení cibulovin od konce září do poloviny prosince. Ale klima se mění, a tak se výsadba cibulovin posouvá čím dál tím dále do listopadu a částečně i prosince. Aby se cibuloviny dobře ujaly, potřebují být v zemi chvíli před prvními (dlouhodobějšími) mrazy, takže podle počasí můžete sázet i...

Jak každý pojme začátek na své zahradě je každého věc, my můžeme jen inspirovat, jak začínáme realizaci nové zahrady my. Předem upozorňujeme, že není možné do jednoho článku vměstnat všechny myšlenkové pochody při takové realizaci, ale stručný náhled na to, jak začít se sem vejde.

Mimo zahrady se specializujeme na krbová kamna do malých prostor a dovážíme moderní litinová kamna Hobbit SE anglické rodinné firmy Salamander. Jsme jediný dovozce těchto kamen do ČR a SK, a tyhle kamínka sami používáme již třetí sezónu, takže dokážeme poradit a sdílet zkušenosti.

Sezóna ještě nekončí, ale zahradník ví, že brzy letošní sezóna končí, a i když má venkovní práci minimálně ještě do konce listopadu (někdy i prosince) a stále dokončuje úkoly, které si naplánoval či nestihl díky počasí dříve, energie se pomalu se změnou času mění a pracovní tempo se zkracuje a někdy i zpomaluje. A tak to má být.

Počkejte s hlavní péčí do jara. Zní to zvláštně, ale je to tak. Samozřejmě, že péče je nutná a řeknrme si za chvíli i jaká, ale nechme ty keře, stromy i trvalky na jaro a dopřejme ptákům, hmyzu i jiným živočichům přirozenou potravu a sami sobě krásný zážitek ze zahrady v zimě.

Když jsme hledali jednoduchou pomůcku proto, jak vysvětlit princip tvorby přírodní zahrady, napadla nás pyramida. A vytvořili jsme pro vás takovou jednoduchou pyramidu. Je to vlastně základ - základ tvorby přírodní zahrady. Už víme, že přírodní zahrada je bez chemie, umělých hnojiv a pesticidů. Ale je tu také struktura přírodní zahrady a její...