Postaráme se o vaši zahradu. 

Naší vizí jsou města a vesnice plná přírodních živoucích míst, která zároveň chrání před znečištěním, hlukem, suchem, čistí ovzduší, uklidňují mysl a zároveň těší. Svět plný přírodních oáz.

Jednotlivé zahradní služby

Realizace přírodních zahrad

Od návrhu po realizaci. Zahrada je kombinací užitkové, relaxační a okrasné zahrady.

Zahradu vnímáme jako oázu, jako přírodní kus země, jako další část obyvatelného prostoru, kde lze trávit čas celoročně, a který může přinášet radost, estetický zážitek, relaxační i meditační zóny, praktické užitkové využití s částečnou soběstačností co se týká potravy a to bez chemie a s plnou podporou živých organismů.

Individuální kalkulace podle konkrétního zadání, místa a požadavků klienta. 

Terénní úpravy

Úpravou terénu to začíná. Někdy je součástí návrhu či přání klienta i úprava místa.

Pokud je to možné, snažíme se místo neměnit, ale naopak pracovat s tím, co už je. Někdy je ale určitý zásah potřeba, ať už se jedná o vytvoření svejlů, tůní či tůněk, nebo naopak vyřešení svahu. Ručně, pomocí malého bagru či jiných strojů se spolupracujícími firmami umíme zajistit vše, co je na daném místě potřeba. S tím souvisí i péče o půdu. Neměnit, podpořit.

Individuální kalkulace podle místa a požadavků.

Založení a osázení záhonů

Typů záhonů a druhů výsadby je nepřeberné množství. Ať už se jedná o vyvýšený záhon, zeleninový záhon bez rytí nebo květinovou louku, trvalkový záhon, či užitková kombinovaná výsadba - naše zkušenosti dovolují vytvořit záhony podle představ klienta pomocí přírodních materiálů a s pomocí kompostu i biouhlu. Okrasné, užitkové, kombinované, bez kůry, s kůrou, se štěpkou, ale i bez mulčování. Sdělte nám vaši představu a my vám pomůžeme s realizací.

Individuální kalkulace podle místa a požadavků.

Tvorba živých plotů

Živý plot má lepší fyzikální i ekologické vlastnosti než betonový. Živý plot čistí, chrání, odhlučňuje i zvyšuje hodnotu pozemku i do budoucna.

Živý plot není na chvíli, je to dlouhodobá záležitost, a proto je dobré se zamyslet, než vůbec začneme. Živý plot je nejen krásný a přírodní prvek do zahrady a pro okolí, ale při vnímavějším výběru keřů je to také místo pro ptáky, včely, čmeláky, brouky a další živočichy, kteří do přírody a potažmo zahrady patří. A to nemluvím o celkové podpoře přírodního rázu a přirozeného fungování zahrady.

Individuální kalkulace podle místa a požadavků.

Pravidelná údržba zahrad

Bez údržby to nejde. Jestli někdo tvrdí, že umí vytvořit bezúdržbovou zahradu, my víme, že to nelze. Příroda je živý organismus, který se neustále vyvíjí, mění a roste. 

Ano, lze vytvořit zahradu minimálně náročnou na údržbu, ale nějaká údržba přeci jenom vždy zůstává. Ony se ty ovocné stromy musí občas zastřihnout, ty keře se musí prostříhat a někdy i tvarovat, ty trvalky se musí otrhat a zastřihnout aspoň jednou ročně a ten plevel bude vždycky růst. Pokud nemáte čas, síly či chuť se o zahradu pravidelně starat, nás to baví, takže údržby zahrad jsou také v naší nabídce.

Individuální kalkulace podle místa a požadavků.

Zastřihávání, řez a údržba keřů a stromů

Živý plot je krásný a funkční nejen podle vybraného druhu, ale také podle pravidelné a odborné údržby. Aspoň na začátku než zahoustne.

Pokud nejsou některé keře a potažmo jejich skupina v živém plotu stříhány pravidelně, přerůstají nám nejen přes hlavu, ale i skrz plot a pak je jediná možnost, zastřihnout je, co to odrůda a typ keře dovolí a pak si již pravidelnost pohlídat. Rozdíl je také pokud stříháme plot volně rostoucí, kde pak zastřiháváme jen větvě a výhonky, které narušují jeho přirozený růst nebo o tvarovaný plot, kde je zásahů přirozeně mnohem více.

od 900,- Kč / hodina (1 až 2 osoby) + doprava na místo.

Cesty a cestičky

Zahradní cesty a cestičky propojují jednotlivé části zahrady i zahradu s domem. 

A opět je v tomto případě typů cest nepřeberné množství. Oblíbené jsou cestičky z mlatu, které se velmi snadno zřizují a patří k ekonomicky méně náročným. Dobře vypadají i nášlapy z přírodního kamene či dřeva. Existují i cestičky cihlové, betonové, ale i rovné či klikaté. Ať už preferujete šotolinu, kačírek či něco pevnějšího, máme zkušenosti s tvorbou různých cestiček i cest.

Individuální kalkulace podle materiálu, místa, metrů a stavu půdy.

Tvorba vodních prvků

Vodní prvek do zahrady patří a má i mnoho pozitivních funkcí. Vodní prvky v zahradě nejsou pouze zahradní jezírka. 

Do zahrady můžeme začlenit i jednodušší, malé, ale přesto vizuálně efektní tzv. ptačí pítka, fontány, tůně a tůňky apod. Vodní prvek má mnoho funkcí a jedna z nich je i možnost dát zvířátkům zahrady pít. Ať už to jsou ptáčci, ježci, hlodavci, či hmyz. Lze do vodního prvku zakomponovat vodní rostliny čistící vodu, či malou fontánku na solární pohon. Fantazii se meze nekladou.

Individuální kalkulace podle místa a požadavků.

Řez ovocných stromů

Bez řezu ani ránu. Řez ovocných stromů a nejen jich, je odborná práce a každý zahradník k ní přistupuje jinak, ale jedno je spojuje, bez zkušeností to nejde dělat dobře.

Vlastně je to celé hlavně o prvních letech stromku. Je to o tom jaký základ dáte svému stromu na začátku, to pak nemusíte opravovat v průběhu růstu, ale i to nakonec lze. Výchovný řez prvních 1 až 5 let, udržovací řez či řez zmlazovací.

Faktory jako druh stromu, podnož, odrůda, umístění, půda, průběžná péče a samozřejmě sama příroda hrají svou roli. 

od 600,- Kč / hodina (1 osoba) + doprava na místo.

Osazování balkónů a teras

Tenhle trend má u nás zelenou. Protože není nad zelenou, voňavou, barevnou, ale klidně i užitkovou venkovní část bytu či domu.

Jak na malém prostoru vytvořit oázu klidu a pohody je pro nás vždy výzva, kterou milujeme. Tvořit pro klienta tento výjimečný prostor je o to úžasnější, když víte, čemu se kde daří a do čeho co zasadit tak, aby to prosperovalo a dělalo radost. Pojďme společně dostat zahradu ven z vašeho bytu a protáhnout tak jeho obyvatelnou část až ven.

Individuální kalkulace podle místa a požadavků.

Návrh zahrady

Koncept zahrady ušetří spousty času i nákladů. Pokud máte styl, koncept a studii své vysněné zahrady, můžete být trpělivý a postupně si budovat svůj vlastní ráj.

Někdy se na to zapomíná, ale i když jde o zcela nový pozemek, nebo místo u novostavby, či chcete zrekonstruovat stávající zahradu, koncept zahrady pomáhá a dává jasnou představu do reálného rámce. A pokud mám i osazovací plán, pak si mohu naplánovat i financování.

Individuální kalkulace podle místa a požadavků.

Osazovací plán

Každé místo a půda má své rostliny. Jsou dvě možnosti, buď vysazovat na zahradu to, co potkám za ty roky v zahradnictvích a tvořit si pokusem omylem, nebo si pozvat odborníka.

Osazovací plán je proces, při kterém se vybírají vhodné rostliny na dané místo a na jedné zahradě bývá takových rozdílných míst i více, zároveň aby odpovídaly stylu zahrady a přání klienta, a také aby korespondovaly s okolím a domem. A další aspekty výsadby, které jsou individuální podle všech zjištěných informací na místě.

Individuální kalkulace podle místa a požadavků.

Konzultace, poradenství

Nenašli jste, co jste hledali, nebo teprve zahradu plánujete a nevíte, kde začít, nebo máte projekt od architekta, ale potřebovali byste pohled zahradníka s dlouholetou praxí?

Zahrady jsou naše radost, práce a naplnění. Zkušenosti, které máme, a které každou zakázkou rostou, rádi předáme i dál. Neváhejte nás kontaktovat. Naším cílem je co nejvíce přírodních zahrad.

2.500,- Kč / hodina (2 osoby) + doprava na místo.

CENÍK SLUŽEB

Návrh a realizace vaší zahrady

Chcete žít ve své zahradě? Chcete přírodní zahradu, ve které propojíte užitkovou, okrasnou a relaxační funkci v jeden celek? Toužíte po zahradě, ve které budete pobývat celoročně? Nebo jen toužíte po změně té stávající? Realizace zahrady možná není zrovna levná záležitost, ale je to investice do venkovního prostoru, který je nedílnou součástí bydlení a toho, jak se ve svém domově chcete cítit a jak ho dokážeme plně využívat.

Realizace zahrady je proces, který zahrnuje tři jednoduché fáze: sběr informací a jejich vyhodnocení = STUDIE, vytvoření projektu a jeho zakreslení na pozemek, včetně osazovacího plánu = PROJEKT a pak samotné tvoření a realizace dohodnutého a schváleného projektu = REALIZACE.

My tvoříme zahrady tak, že i když ve spolupráci s klientem vytvoříme studii s projektem, které nám pomáhají udržet koncept a strukturu, snažíme se vnímat pozemek a samotné místo a celý proces propojit tak, jak to přichází. Základem je kvalitní půda a případná úprava půdy (pozemku) před samotným tvořením tak, aby vše co nejlépe prosperovalo a navazovalo na to, co už na místě je. Používání místních surovin a materiálů pokud to lze, je samozřejmostí. Příroda je v neustálé proměně a zahrada není statický prostor, který je stále stejný, ale naopak se mění nejen vlivem ročních období, ale i vlivem toho, jak příroda v daném místě funguje a jakou péči dají zahradě majitelé.

Kolik stojí realizace či renovace zahrady?

Níže jsme pro vaši představu připravili 3 vzorová nacenění pro typické přírodní zahrady, kdy konečná cena se samozřejmě liší podle konkrétních požadavků, stavu zahrady, projektu a vašich požadavků.


MALÁ ZAHRADA / do 400 m2

STUDIE - Půdorysná studie řeší základní uspořádání dané zahrady a je podkladem pro vizualizace, osazovací plán i detailní projekt zahrady.

Načtení pozemku, sběr informací, představa klienta, stav půdy na pozemku i v okolí, návětrná strana, slunce, stín, zaměření pozemku, domu, inženýrských sítí, práce s vodou, zaměření stávající zeleně a stromů. Studie obsahuje i ilustrační fotografie představují styl zahrady a použitých rostlin a prvků.

CENA: 30.000 Kč

PROJEKT - V projektu je již zahrada zakreslena komplexně, včetně všech prvků a detailů na zahradě, spolu s osazovacím plánem a plánem realizace. Je možnost objednat si i 3D vizualizaci projektu.

Projekt a návrh zahrady se používá při zakládání nové zahrady i při její celkové rekonstrukci. V projektu jsou vždy již navrženy konkrétní rostliny, keře a stromy, zahradní stavby i případné závlahové systémy či zahradní cestičky. Projekt slouží jako podklad k realizaci.

CENA: od 19.000 Kč

REALIZACE - Samotná realizace zahrady je proces, který se skládá z mnoha postupů, které je dobré hned na začátku nepodcenit. 

Realizace probíhá podle schváleného projektu a zadání klienta, a také podle dohodnutého termínu. Jen nezapomínejme, že zahrada je součástí přírody a tak je dobré provádět realizaci právě v souladu s přírodou a počasím.

CENA: 400.000,- až 480.000,- Kč

(průměrně 1000-1200 Kč/m²)

STŘEDNÍ ZAHRADA / do 800 m2

STUDIE - Půdorysná studie řeší základní uspořádání dané zahrady a je podkladem pro vizualizace, osazovací plán i detailní projekt zahrady.

Načtení pozemku, sběr informací, představa klienta, stav půdy na pozemku i v okolí, návětrná strana, slunce, stín, zaměření pozemku, domu, inženýrských sítí, práce s vodou, zaměření stávající zeleně a stromů. Studie obsahuje i ilustrační fotografie představují styl zahrady a použitých rostlin a prvků.

CENA: 40.000 Kč

PROJEKT - V projektu je již zahrada zakreslena komplexně, včetně všech prvků a detailů na zahradě, spolu s osazovacím plánem a plánem realizace. Je možnost objednat si i 3D vizualizaci projektu.

Projekt a návrh zahrady se používá při zakládání nové zahrady i při její celkové rekonstrukci. V projektu jsou vždy již navrženy konkrétní rostliny, keře a stromy, zahradní stavby i případné závlahové systémy či zahradní cestičky. Projekt slouží jako podklad k realizaci.

CENA: od 30.000 Kč

REALIZACE - Samotná realizace zahrady je proces, který se skládá z mnoha postupů, které je dobré hned na začátku nepodcenit.

Realizace probíhá podle schváleného projektu a zadání klienta, a také podle dohodnutého termínu. Jen nezapomínejme, že zahrada je součástí přírody a tak je dobré provádět realizaci právě v souladu s přírodou a počasím.

CENA: 640.000,- až 1.200.000,- Kč

(průměrně 800-1500 Kč/m²)

VELKÁ ZAHRADA / nad 1000 m2

STUDIE - Půdorysná studie řeší základní uspořádání dané zahrady a je podkladem pro vizualizace, osazovací plán i detailní projekt zahrady.

Načtení pozemku, sběr informací, představa klienta, stav půdy na pozemku i v okolí, návětrná strana, slunce, stín, zaměření pozemku, domu, inženýrských sítí, práce s vodou, zaměření stávající zeleně a stromů. Studie obsahuje i ilustrační fotografie představují styl zahrady a použitých rostlin a prvků.

CENA: 50.000 Kč

PROJEKT - V projektu je již zahrada zakreslena komplexně, včetně všech prvků a detailů na zahradě, spolu s osazovacím plánem a plánem realizace. Je možnost objednat si i 3D vizualizaci projektu.

Projekt a návrh zahrady se používá při zakládání nové zahrady i při její celkové rekonstrukci. V projektu jsou vždy již navrženy konkrétní rostliny, keře a stromy, zahradní stavby i případné závlahové systémy či zahradní cestičky. Projekt slouží jako podklad k realizaci.

CENA: od 35.000 Kč

REALIZACE - Samotná realizace zahrady je proces, který se skládá z mnoha postupů, které je dobré hned na začátku nepodcenit.

Realizace probíhá podle schváleného projektu a zadání klienta, a také podle dohodnutého termínu. Jen nezapomínejme, že zahrada je součástí přírody a tak je dobré provádět realizaci právě v souladu s přírodou a počasím.

CENA: 1.000.000,- až 2.000.000,- Kč

(průměrně 1000-2000 Kč/m²)


Údržba vaší zahrady

Zahradu si budujeme na celý život, stejně jako si stavíme dům. Zahrada je prodlouženým bydlením směrem ven, a zároveň dostáváme zahradu směrem dovnitř. Propojení zahrady a bydlení je cílem přírodních zahrad. Zahrada je místo, kde můžeme trávit celý rok, kde můžeme pěstovat zeleninu a ovoce, kde můžeme odpočívat, relaxovat, hrát si, kde nabíráme sílu a čerpáme energii, zahrada je prostor, kde jsme doma.

A tak je investice do péče o zahradu stejně důležitá jako její realizace. Pokud je dobře udělaná realizace, pak vás čeká několik zodpovědných kroků údržby. Pravidelné a hlavně dostatečné zalévání hlavně na začátkuPodpora půdy například prostřednictvím kompostu a mulčováním. Stříhání, prostřih a výchovný řez dává nově vysazeným rostlinám (hlavně keřům a stromům) základ pro hustý, kvalitní a zdraví růst. Péče o trvalky je jedna z kategorií sama pro sebe. Péče o trávník. Místo trávníku luční louka vyžaduje také občasnou péči v podobě seče a sbírání semínek. Vytrhávání plevele, nebo naopak mulčování a vysazování půdopokryvných rostlin. Přírodní hnojení, kypření, ale je tu i péče o kompost a mnoho dalšího. Co klient a jeho zahrada, to specifická péče.

Kolik stojí údržba zahrady?

MALÁ ZAHRADA / do 400 m2

ÚDRŽBA A PÉČE - Údržba zahrady je pravidelný proces, který se skládá z mnoha postupů, které jsou konkrétně nastaveny pro každou zahradu zvlášť.

Pravidelná údržba a péče o zahradu hlavně v prvních letech od realizace přináší několik výhod, a to jak nastavíme a podpoříme zahradu na začátku se nám odrazí i v budoucnu. Zároveň každá zahrada potřebuje pravidelnou a poctivou péči, pokud nám má přinášet radost a užitek. Kolik péče je potřeba na konkrétní zahradu určuje mnoho faktorů, například množství rostlin a jejich druhy, stav a typy keřů či živého plotu, samotná výsadba, druhy a stav stromů, trávníku, záhonů, cestiček, apod.

CENA ZA 1x/14 až 28 dní: 4.800,- až 9.600,- Kč

(průměrně 12-24 Kč/m²)

STŘEDNÍ ZAHRADA / do 800 m2

ÚDRŽBA A PÉČE - Údržba zahrady je pravidelný proces, který se skládá z mnoha postupů, které jsou konkrétně nastaveny pro každou zahradu zvlášť.

Pravidelná údržba a péče o zahradu hlavně v prvních letech od realizace přináší několik výhod, a to jak nastavíme a podpoříme zahradu na začátku se nám odrazí i v budoucnu. Zároveň každá zahrada potřebuje pravidelnou a poctivou péči, pokud nám má přinášet radost a užitek. Kolik péče je potřeba na konkrétní zahradu určuje mnoho faktorů, například množství rostlin a jejich druhy, stav a typy keřů či živého plotu, samotná výsadba, druhy a stav stromů, trávníku, záhonů, cestiček, apod.

CENA ZA 1x/14 až 28 dní: 10.800,- až 21.600,- Kč

(průměrně 13,50-27 Kč/m²)

VELKÁ ZAHRADA / nad 1000 m2

ÚDRŽBA A PÉČE - Údržba zahrady je pravidelný proces, který se skládá z mnoha postupů, které jsou konkrétně nastaveny pro každou zahradu zvlášť.

Pravidelná údržba a péče o zahradu hlavně v prvních letech od realizace přináší několik výhod, a to jak nastavíme a podpoříme zahradu na začátku se nám odrazí i v budoucnu. Zároveň každá zahrada potřebuje pravidelnou a poctivou péči, pokud nám má přinášet radost a užitek. Kolik péče je potřeba na konkrétní zahradu určuje mnoho faktorů, například množství rostlin a jejich druhy, stav a typy keřů či živého plotu, samotná výsadba, druhy a stav stromů, trávníku, záhonů, cestiček, apod.

CENA ZA 1x/14 až 28 dní: 15.000,- až 30.000,- Kč

(průměrně 15-30 Kč/m²)


Vizualizace pro jednoho z klientů - následná realizace a údržba.

Poptejte či objednejte si naše služby

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.