Postaráme se o vaši zahradu. 

Naším vizí jsou města a vesnice plná přírodních živoucích míst, která zároveň chrání před znečištěním, hlukem, suchem, čistí ovzduší, uklidňují mysl a zároveň těší, ale i obohacují konkrétní lidi a jejich okolí o místa plná barev, užitku a přírodních oáz.

Zahradní služby

Realizace přírodních zahrad

Od návrhu po realizaci. Zahrada je kombinací užitkové, relaxační a okrasné zahrady.

Zahradu vnímáme jako oázu, jako přírodní kus země, jako další část obyvatelného prostoru, kde lze trávit čas celoročně, a který může přinášet radost, estetický zážitek, relaxační i meditační zóny, praktické užitkové využití s částečnou soběstačností co se týká potravy a to bez chemie a s plnou podporou živých organismů. 

Výsadba sadů 

Od návrhu přes výběr odrůd po realizaci. Ovocný sad, jedlý les, ale i jehličnatý koutek vně zahrady.

Ovocný sad je přání mnoha z vás, kteří máte zahradu. Pokud máte velký pozemek, můžete si dovolit zakomponovat do své zahrady vysokokmeny a sad ozvláštnit i o staré odrůdy, ale pokud máte malou zahrádku nebo nejste žádný milovník zpracování ovoce ve velkém, je tu ovocný mini sad, který uspokojí i ten nejmenší prostor a chutné ovoce přinese také. 

Krajinářská úprava

Krajinářskou prací to začíná. Někdy je součástí návrhu či přání klienta i úprava krajiny a tou to někdy celé začíná.

Ať už se jedná o vytvoření svejlů, tůní či tůněk, nebo naopak vyvýšených míst a kopečků, či kamenných skalek, jsme tu pro vás a vaše zahradní úpravy pozemku. Ručně, pomocí malého bagru či jiných strojů - umíme zajistit vše, co je potřeba.

Založení a osázení záhonů

Typů záhonů je nepřeberné množství. Ať už se jedná o vyvýšený záhon, zeleninový záhon bez rytí nebo květinovou louku, naše zkušenosti dovolují vytvořit záhony podle představ klienta, pomocí přírodních materiálů a kvalitní zeminy i kompostu. Okrasné, užitkové (zeleninové, bylinkové, ovocné), květinové, kombinované, bez kůry, s kůrou, se štěpkou, ale i s kamínky. Sdělte nám vaši představu a my vám pomůžeme s realizací.

Tvorba živých plotů

Živý plot má lepší fyzikální i ekologické vlastnosti než betonový. Živý plot čistí, chrání, odhlučňuje i zvyšuje hodnotu pozemku.

Živý plot není na chvíli, je to dlouhodobá záležitost, a proto je dobré se zamyslet, než vůbec začneme. Živý plot je nejen krásný a přírodní prvek do zahrady a pro okolí, ale při vnímavějším výběru keřů je to také místo pro ptáky, včely, čmeláky, brouky a další živočichy, kteří do přírody a potažmo zahrady patří. A to nemluvím o celkové podpoře přírodního rázu a přirozeného fungování zahrady. 

Pravidelná údržba zahrad

Bez údržby to nejde. Jestli někdo tvrdí, že umí vytvořit bezúdržbovou zahradu, my víme, že to nelze. Příroda je živý organismus, který se neustále vyvíjí a roste.

Ano, lze vytvořit zahradu minimálně náročnou na údržbu, ale nějaká údržba přeci jenom vždy zůstává. Ony se ty ovocné stromy musí občas zastřihnout, ty keře se musí prostříhat a tvarovat, ty trvalky se musí otrhat a zastřihnout po odkvětu a ten plevel bude vždycky růst. A trávník? To je kapitola sama pro sebe. Pokud nemáte čas, síly či chuť se o zahradu pravidelně starat, nás to baví, takže údržby zahrad jsou také v naší nabídce. 


Zastřihávání a údržba keřů a stromů

Živý plot je krásný a funkční nejen podle vybraného druhu, ale také podle pravidelné a odborné údržby.

Pokud nejsou keře a potažmo jejich skupina v živém plotu stříhány pravidelně, přerůstají nám nejen přes hlavu, ale i skrz plot a pak je jediná možnost, zastřihnout je co to odrůda a typ keře dovolí a pak si již pravidelnost pohlídat. Rozdíl je také pokud stříháme plot volně rostoucí, kde pak zastřiháváme jen větvě a výhonky, které narušují jeho přirozený růst nebo o tvarovaný, kde je zásahů přirozeně mnohem více. 

Cesty a cestičky

Zahradní cesty a cestičky propojují jednotlivé části zahrady i zahradu s domem. 

A opět je v tomto případě typů cest nepřeberné množství. Oblíbené jsou cestičky z písku, které se velmi snadno zřizují a patří k ekonomicky méně nenáročným. Dobře vypadají i desky z přírodního kamene či dřeva. Existují i cestičky cihlové, betonové, ale i rovné či klikaté. Ať už preferujete šotolinu, kačírek či něco pevnějšího, máme zkušenosti s tvorbou různých cestiček i cest.

Tvorba vodních prvků

Vodní prvek do zahrady patří a mnoho pozitivních funkcí. Vodní prvky v zahradě nejsou pouze zahradní jezírka. 

Do zahrady můžeme začlenit i jednodušší malé, ale přesto vizuálně efektní tzv. ptačí pítka, fontány, vodopády, chrliče, apod. Vodní prvek má mnoho funkcí a jedna z nich je i možnost dát zvířátkům zahrady pít. Ať už to jsou ptáčci, ježci, hlodavci, či hmyz. Lze do vodního prvku zakomponovat vodní rostliny čistící vodu, či malou fontánku na solární pohon. Fantazii se meze nekladou


Řez ovocných stromů

Bez řezu ani ránu. Řez ovocných stromů a nejen jich, je odborná práce a každý zahradník k ní přistupuje jinak, ale jedno je spojuje, bez zkušeností to nejde dělat dobře.

Vlastně je to celé hlavně o prvních letech stromku. Je to o tom, že jaký základ dáte svému stromku na začátku, to pak nemusíte opravovat v průběhu růstu, ale i to nakonec lze. Faktory jako druh stromu, odrůda, umístění, půda, průběžná péče a samozřejmě sama příroda hrají svou roli.  

Osazování balkónů a teras

Tenhle trend má u nás zelenou. Protože není nad zelenou, voňavou, barevnou, ale klidně i užitkovou venkovní část bytu.

Jak na malém prostoru vytvořit oázu klidu a pohody je pro nás vždy výzva, kterou milujeme. Tvořit pro klienta tento výjimečný prostor je o to úžasnější, když víte, čemu se kde daří a do čeho, co zasadit tak, aby to prosperovalo a dělalo jen samou radost. Pojďme společně dostat zahradu do vašeho bytu a protáhnout tak jeho obyvatelnou část a hodnotu až ven.

Konzultace, poradenství

Nenašli jste, co jste hledali, nebo teprve zahradu plánujete a nevíte, kde začít, nebo máte projekt od architekta, ale potřebovali byste náhled z praxe zahradníka?

Zahrady jsou naše radost, práce a naplnění. Zkušenosti, které máme, a které každou zakázkou rostou, rádi předáme i dál. Neváhejte nás kontaktovat, pokud tuto činnost neděláme, nebo nebudeme vědět, třeba budeme vědět, koho doporučit. Naším cílem je co nejvíce přírodních zahrad, které mají tu moc, změnit k lepšímu tuhle planetu.Máte poptávku či jen nezávazný dotaz, neváhejte nás kontaktovat. 
Třeba tímto on-line formulářem. Ozveme se vám co nejdříve.