KDO JSME?

JSME DVA "NORMÁLNÍ" LIDÉ, KTEŘÍ SE ZAMILOVALI DO ZAHRADY.

Žijeme obyčejný život tady a teď. Jsme pozorovatelé života a nyní renovujeme své bydlení a upravujeme zahradu pro částečně soběstačný provoz.

A protože sami hledáme informace při našem budování, tak se rádi podělíme s tím, na co jsme narazili my sami. Třeba to někomu pomůže, anebo taky ne 😊.

Každý máme svůj příběh, ale ten není podstatný, podstatná je přítomnost.

Postaráme se o vaši zahradu. 

Tomáš jako zkušený zahradník, který má mnoholetou praxi se zahradami v Izraeli, na Slovensku, s pražským areálem Waltrovka, pražským obchodním domem Quadrio, areálem banky ČSOB, mladoboleslavským areálem Škoda Auto a.s., obchodním centrem Harfa a jinými. Právě zkušenosti s velkými areály a realizacemi i s následnou údržbou těchto prostor ho přivedli k menším zahradám přírodního typu, kterým rozumí a baví ho realizace pro konkrétního zákazníka a jeho potřeby. 

Tomáš vnímá krajinu i místní půdu a jejich specifika při zakládání zahrad a konkrétní výsadbě. Ví, co která rostlina potřebuje, kde je její místo a čím podpořit její růst a vitalitu. Ví jak a kdy, který strom či keř zastřihnout, čemu dát jaký prostor a co, která zahrada potřebuje.  

Tereza jako ta, která se přes strategický marketing pro výrobní firmy dostala oklikou ke spolupráci s Tomášem. Od malička se zajímala o přírodu a přírodní zahrady a miluje přirozenost a podporu všeho živého. Když hledala po mnoha letech v kanceláři práci venku, která ji bude naplňovat a kde může uplatnit estetické cítění a empatii, našla své místo v tvoření a péči o zahrady. Dnes ji tato činnost naplňuje a vlastní dovzdělávání ji pomáhá při návrzích a samotné realizaci zahrad. Tereza, s vámi zároveň vykomunikuje vaši poptávku a pošle nabídku. Zároveň se stará o blog a sociální sítě, které slouží k předávání informací a zkušeností pro ostatní.

Oba společně se o vaši zahradu a vaše představy postarají od myšlenky, přes návrh a se svými zkušenosti poradí s přírodním a permakulturním zahradničením až po samotnou realizaci i následnou údržbu. Ať už řešíte konkrétní úkon nebo založení zcela nové zahrady, či ozelenění stávající terasy, jejich zkušenosti a láska k zahradám pomohou hned od začátku, aniž byste museli dělat chyby, které vás pak stojí peníze i čas navíc.

Naším vizí jsou města a vesnice plná přírodních živoucích míst, která zároveň chrání před znečištěním, hlukem, suchem, čistí ovzduší, uklidňují mysl a zároveň těší, ale i obohacují konkrétní lidi a jejich okolí o místa plná barev, užitku a přírodních oáz. 

Stále více roste potřeba ekologických, přírodních míst bez chemie a s podporou všeho živého a obnovitelného. Právě zahrady jsou místem, které mají tu moc proměnit k lepšímu jakékoliv i malé místo v něco kouzelného

Milujeme přírodní zahrady a naše práce nás baví a naplňuje. Vážíme si každé zahrady, kterou se klient rozhodl svěřit do našich rukou. 

Netvoříme jen zahrady, ale produkty, které nás zaujmou a sami je vyzkoušíme, někdy i prodáváme. Prostě se chceme podělit o kvalitní věci i s ostatními. Dovážíme, renovujeme a někdy i vylepšujeme. Připravujeme postupné rozšíření e-shopu, jak to bude přicházet.

Na těchto stránkách nemusíte nakupovat, nebo něco objednávat, můžete zde najít třeba jen inspiraci a sami nás inspirovat. Na našem blogu a na Facebooku najdete naše postřehy, zážitky, zkušenosti, nápady a co nás baví.

Přírodní zahrady vnímáme jako oázy, které mají pozitivní vliv na zdraví, imunitu a vnitřní klid každého z nás, a proto je naším cílem tvořit a pečovat o tyto kousky přírody v blízkosti lidských obydlí.

Život je teď, tak žijme.


Fotogalerie něco málo o nás...



Fotogalerie kamínek Hobbit

Pokud jste firma nebo výrobce maringotek, Tiny House, mobilních domů či jakýkoliv malých domů, nabízíme obchodní spolupráci za výhodnějších podmínek. Neváhejte nás kontaktovat a domluvit si osobní schůzku, na které získáte více informací o případné spolupráci.

Newsletter

Přečtěte si jako první, co je u nás nového...

Bydlíme na zahradě

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY NA NAŠEM BLOGU

Přečtěte si jako první, co je nového


Je velice přínosné, že již mnoho osvícených architektů a potažmo projektantů (objednatelů) si uvědomuje, že stejným dílem je důležitý projekt, tak následná realizace a zodpovědná údržba. Vidíme mnoho projektů zahrad, které sice měly velice krásný návrh i pečlivou realizaci, ale pokud zahradě alespoň dva - tři roky po provedení nedáte dostatečnou...

Rozhodnutí je konec konců na každém z vás, tento článek má ukázat, jak začínáme při nové realizaci zahrady my. Možná to někoho inspiruje při jeho vlastní realizaci přírodní zdravé zahrady. Nelze do jednoho článku vměstnat všechny postupy v detailu, ale aspoň stručný náhled se sem vejde:)

Tohle pro někoho převratné zjištění významně pomáhá při zakládání i realizaci přírodních zahrad a nejen to, pokud pochopíte celý ten úžasný neviditelný mikrosvět, začnete jej sami podporovat a zvyšovat tím kvalitu, vitalitu, ochranu a potažmo výnos samotné zahrady. Podhoubí se podílí na více jak 90% života všech rostlin.

No, čas strávený v zahradě je individuální u každého z nás, tento článek není o tom někoho přesvědčit o významu zahrady, ale spíše se podívat na investici času "třeba" do zahrady. Co nám vlastně může zahrada nabídnout? Jaký je celospolečenský význam zahrady? Jakou hodnotu může představovat zahrada pro každého z nás? Anebo se jen tak podívat na to,...