KDO JSME?

JSME DVA "NORMÁLNÍ" LIDÉ, KTEŘÍ SE ZAMILOVALI DO ZAHRAD A ZAHRADNIČENÍ.

Žijeme obyčejný život tady a teď. Jsme pozorovatelé života a nyní renovujeme své bydlení a upravujeme zahradu pro částečně soběstačný provoz.

A protože jsme sami kdysi hledali informace a správné postupy, tak nyní naše zkušenosti rádi předáváme dál

Každý máme svůj příběh, ale ten není podstatný, podstatná je přítomnost.

Postaráme se o vaši zahradu. 

Tomáš jako zkušený zahradník, který má mnoholetou praxi se zahradami v Izraeli, na Slovensku, s pražským areálem Waltrovka, pražským obchodním domem Quadrio, areálem banky ČSOB, mladoboleslavským areálem Škoda Auto a.s., obchodním centrem Harfa a jinými. Právě zkušenosti s velkými areály a realizacemi i s následnou údržbou těchto prostor ho přivedli k menším zahradám přírodního typu, kterým rozumí a baví ho tvořit pro konkrétní místo,  zákazníka a jeho potřeby. 

Tomáš vnímá krajinu i místní půdu a jejich specifika při zakládání zahrad a konkrétní výsadbě. Ví, co která rostlina potřebuje, kde je její místo a čím podpořit její růst a vitalitu. Ví jak a kdy, který strom či keř zastřihnout, čemu dát jaký prostor a co, která zahrada potřebuje.  

Tereza jako ta, která se přes strategický marketing dostala oklikou ke spolupráci s Tomášem. Od malička se zajímala o přírodu a přírodní zahrady a miluje přirozenost a podporu všeho živého. Když hledala po mnoha letech v kanceláři práci venku, která ji bude naplňovat, a kde může uplatnit estetické cítění a empatii, našla své místo v tvoření a péči o zahrady. Dnes ji tato činnost naplňuje a vlastní dovzdělávání v této oblasti ji pomáhá při návrzích i samotné realizaci zahrad.

Tereza s vámi zároveň vykomunikuje vaši poptávku a pošle nabídku. Zároveň se stará o blog a sociální sítě, které slouží k předávání informací a zkušeností pro ostatní.

Oba se společně o vaši zahradu a vaše představy postarají od myšlenky, přes návrh, až po samotnou realizaci i následnou údržbu. Ať už řešíte konkrétní úkon nebo založení zcela nové zahrady, či ozelenění stávající terasy, jejich zkušenosti a láska k zahradám Vám pomohou hned od začátku, aniž byste museli dělat chyby, které vás pak stojí peníze i čas navíc.

Naší vizí jsou města a vesnice plná přírodních živoucích míst, která zároveň chrání před znečištěním, hlukem, suchem, čistí ovzduší, uklidňují mysl a zároveň těší, ale i obohacují konkrétní lidi a jejich okolí o místa plná barev, užitku a přírodních oáz. 

Stále více roste potřeba ekologických, přírodních míst bez chemie a s podporou všeho živého a obnovitelného. Právě zahrady jsou místem, které mají tu moc proměnit k lepšímu jakékoliv i malé místo v něco kouzelného

Milujeme přírodní zahrady a naše práce nás baví a naplňuje. Vážíme si každé zahrady, kterou se klient rozhodl svěřit do našich rukou.

Na těchto stránkách nemusíte nakupovat, nebo něco objednávat, můžete zde najít inspiraci a sami nás inspirovat. Na našem blogu a na Facebooku najdete naše postřehy, zážitky, zkušenosti, nápady a co nás baví.

Přírodní zahrady vnímáme jako oázy, které mají pozitivní vliv na zdraví, imunitu a vnitřní klid každého z nás, a proto je naším cílem tvořit a pečovat o tyto kousky přírody v blízkosti lidských obydlí.

Život je teď, tak žijme.


Fotogalerie něco málo o nás...Fotogalerie kamínek Hobbit

Pokud jste firma nebo výrobce maringotek, Tiny House, mobilních domů či jakýkoliv malých domů, nabízíme obchodní spolupráci za výhodnějších podmínek. Neváhejte nás kontaktovat a domluvit si osobní schůzku, na které získáte více informací o případné spolupráci.

Newsletter

Přečtěte si jako první, co je u nás nového...

Bydlíme na zahradě

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY NA NAŠEM BLOGU

Přečtěte si jako první, co je nového


Každá zahrada může být krásná na pohled, ale zároveň léčivá. Když vysazujete rostliny, zkuste kombinovat krásu s užitkem. Které rostliny na zahradě mimo různé struktury, tvary a květy přináší i něco ke snědku či léčení? A lze najít v lesních zahradách jedlé plody, bylinky a léčivky, které lze použít v domácnosti?

Musíme se přiznat, že s tím, jak narostl počet realizací přírodních zahrad, zmenšil se náš čas na zahradě naší. Není to ale špatně, spíš vidíme, jak ta místa, která byla založená na základě přírodních pater a mulčována jsou samostatná a naší péči skoro nepotřebují a ty záhony, které ještě nedostaly kompletní péči, mají co dohánět.

Tento rok jsme tvořili a renovovali mnoho nových přírodních zahrad, a ještě nás další čekají, ale jednu zahrádku tvoříme nyní, a ještě nás čeká v říjnu pokračování v její zadní části pozemku. Ale co nás na ní baví je mimo péči o půdu, výsadbu trvalkového záhonu s cibulovinami, sazení ovocných stromů a jedlých keřů a mnoho dalšího, také dřevěné...

Protože dovážíme malá kamínka z Anglie, tak můžeme říct, že máme po dvou letech topení dřevem v těchto mini kamnech s max. výkonem 4,1kW (lze v nich topit i okolo 2kW) nějaké zkušenosti, a protože kamínka splnily naše očekávání a jsme z nich stále nadšení, můžeme přidat další informace o tom, jak topit v těchto kamínkách.