KDO JSME?

JSME DVA "NORMÁLNÍ" LIDÉ, KTEŘÍ MAJÍ RÁDI PŘÍRODNÍ ZAHRADY A ZAHRADNIČENÍ.

Žijeme normální život. Jsme pozorovatelé života a nyní renovujeme své bydlení a upravujeme zahradu pro částečně soběstačný provoz.

Náš přístup je čistě přírodní a v zahradě trávíme většinu roku, takže můžeme směle napsat, že bydlíme na zahradě!

A protože jsme sami kdysi hledali informace a správné postupy, tak nyní naše zkušenosti rádi předáváme dál.

Naše zahrada i zahrady našich klientů jsou navrhovány, realizovány i udržovány bez chemie, umělých hnojiv i materiálů. Příroda již nabízí všechno a není třeba do ní nic umělého přidávat.

A pokud použijeme materiál zvenčí, snažíme se, aby byl recyklovatelný nebo zpracováváme to, co již nikdo jiný nepotřebuje.

Zahrada ve které materiál stárne spolu s námi a zahradou má své nezaměnitelné kouzlo, a to se snažíme předávat dál...

Postaráme se o vaši zahradu. 

Tomáš jako zkušený zahradník, který má mnoholetou praxi se zahradami u nás i v zahradničí - například v Izraeli, na Novém Zélandu, na Slovensku, s pražským areálem Waltrovka, pražským obchodním domem Quadrio, areálem banky ČSOB, mladoboleslavským areálem Škoda Auto a.s., obchodním centrem Harfa a jinými.

Právě zkušenosti s velkými areály a realizacemi i s následnou údržbou těchto prostor ho přivedli k menším zahradám přírodního typu, kterým rozumí a baví ho tvořit pro konkrétní místo,  zákazníka a jeho potřeby. 

Tomáš vnímá krajinu i místní půdu a jejich specifika při zakládání zahrad a konkrétní výsadbě. Je to ten technický typ, co řeší jestli návrh je reálný, jak co udělat, nebo koho se zeptat. Ví jak a kdy, který strom či keř zastřihnout, čemu dát jaký prostor a co, která zahrada ocení. Jeho dlouholetá praxe neznamená, že ví všechno, ale dokáže se zeptat a najít řešení, které je vždy přítomno. Jeho praxe práci zrychluje a zjednodušuje, protože má zkušenosti s tím, co a jak vyrobit, upravit či vylepšit.

Tereza jako ta, která se přes strategický marketing se specializací na české výrobní firmy dostala oklikou ke spolupráci s Tomášem. Od malička má ráda přírodu, přírodní zahrady a podporu všeho živého. Když hledala po mnoha letech v kanceláři práci venku, která ji bude naplňovat, a kde může uplatnit estetické cítění a empatii, našla své místo v tvoření a péči o zahrady.

Dnes ji tato činnost naplňuje a vlastní dovzdělávání v této oblasti ji pomáhá při návrzích i samotné realizaci zahrad. Vnímá krajinu i místní půdu a jejich specifika při zakládání zahrad a konkrétní výsadbě. Rozšiřuje každou realizací své znalosti rostlin, jejich specifik a potřeb, dnes již ví, co která rostlina potřebuje, kde je její místo a čím podpořit její růst a vitalitu. A pokud ne, zjistí si to. Vnímá zákazníka, jeho potřeby i možnosti a ráda navrhuje zahrady pro bydlení všech členů rodiny.

Tereza s vámi zároveň vykomunikuje vaši poptávku a pošle nabídku. Zároveň se stará o blog a sociální sítě, které slouží k předávání informací a zkušeností pro ostatní.

Oba se společně o vaši zahradu a vaše představy postarají od myšlenky, přes návrh, až po samotnou realizaci i následnou péči. Ať už řešíte konkrétní úkon nebo založení zcela nové zahrady, či ozelenění stávající terasy, jejich zkušenosti a láska k zahradám Vám pomohou hned od začátku, aniž byste museli dělat chyby, které vás pak stojí peníze i čas navíc.

Naší vizí jsou města a vesnice plná přírodních živoucích míst, která zároveň chrání před znečištěním, hlukem, suchem, čistí ovzduší, uklidňují mysl a zároveň těší, ale i obohacují konkrétní lidi a jejich okolí o místa plná barev, užitku a přírodních oáz.

Stále více roste potřeba ekologických, přírodních míst bez chemie a s podporou všeho živého a obnovitelného. Právě zahrady jsou místem, které mají tu moc proměnit k lepšímu jakékoliv i malé místo v něco kouzelného.

Chcete dělat zázraky, začněte vždy půdou! Milujeme přírodní zahrady a naše práce nás baví a naplňuje. Vážíme si každé zahrady, kterou se klient rozhodl svěřit do našich rukou.

Na těchto stránkách nemusíte nakupovat, nebo něco objednávat, můžete zde najít inspiraci a sami nás inspirovat. Na našem blogu a na Facebooku najdete naše postřehy, zážitky, zkušenosti, nápady a co nás baví.

Přírodní zahrady vnímáme jako oázy, které mají pozitivní vliv na zdraví, imunitu a vnitřní klid každého z nás, a proto je naším cílem tvořit a pečovat o tyto kousky přírody v blízkosti lidských obydlí.

Fotogalerie něco málo o nás...Fotogalerie kamínek Hobbit Salamander, která dovážíme z Anglie.