KDO JSME?

JSME DVA "NORMÁLNÍ" LIDÉ, KTEŘÍ SE ZAMILOVALI DO ZAHRAD A ZAHRADNIČENÍ.

Žijeme obyčejný život tady a teď. Jsme pozorovatelé života a nyní renovujeme své bydlení a upravujeme zahradu pro částečně soběstačný provoz.

A protože jsme sami kdysi hledali informace a správné postupy, tak nyní naše zkušenosti rádi předáváme dál

Každý máme svůj příběh, ale ten není podstatný, podstatná je přítomnost.

Postaráme se o vaši zahradu. 

Tomáš jako zkušený zahradník, který má mnoholetou praxi se zahradami v Izraeli, na Slovensku, s pražským areálem Waltrovka, pražským obchodním domem Quadrio, areálem banky ČSOB, mladoboleslavským areálem Škoda Auto a.s., obchodním centrem Harfa a jinými. Právě zkušenosti s velkými areály a realizacemi i s následnou údržbou těchto prostor ho přivedli k menším zahradám přírodního typu, kterým rozumí a baví ho tvořit pro konkrétní místo,  zákazníka a jeho potřeby. 

Tomáš vnímá krajinu i místní půdu a jejich specifika při zakládání zahrad a konkrétní výsadbě. Ví, co která rostlina potřebuje, kde je její místo a čím podpořit její růst a vitalitu. Ví jak a kdy, který strom či keř zastřihnout, čemu dát jaký prostor a co, která zahrada potřebuje.  

Tereza jako ta, která se přes strategický marketing dostala oklikou ke spolupráci s Tomášem. Od malička se zajímala o přírodu a přírodní zahrady a miluje přirozenost a podporu všeho živého. Když hledala po mnoha letech v kanceláři práci venku, která ji bude naplňovat, a kde může uplatnit estetické cítění a empatii, našla své místo v tvoření a péči o zahrady. Dnes ji tato činnost naplňuje a vlastní dovzdělávání v této oblasti ji pomáhá při návrzích i samotné realizaci zahrad.

Tereza s vámi zároveň vykomunikuje vaši poptávku a pošle nabídku. Zároveň se stará o blog a sociální sítě, které slouží k předávání informací a zkušeností pro ostatní.

Oba se společně o vaši zahradu a vaše představy postarají od myšlenky, přes návrh, až po samotnou realizaci i následnou údržbu. Ať už řešíte konkrétní úkon nebo založení zcela nové zahrady, či ozelenění stávající terasy, jejich zkušenosti a láska k zahradám Vám pomohou hned od začátku, aniž byste museli dělat chyby, které vás pak stojí peníze i čas navíc.

Naší vizí jsou města a vesnice plná přírodních živoucích míst, která zároveň chrání před znečištěním, hlukem, suchem, čistí ovzduší, uklidňují mysl a zároveň těší, ale i obohacují konkrétní lidi a jejich okolí o místa plná barev, užitku a přírodních oáz. 

Stále více roste potřeba ekologických, přírodních míst bez chemie a s podporou všeho živého a obnovitelného. Právě zahrady jsou místem, které mají tu moc proměnit k lepšímu jakékoliv i malé místo v něco kouzelného

Milujeme přírodní zahrady a naše práce nás baví a naplňuje. Vážíme si každé zahrady, kterou se klient rozhodl svěřit do našich rukou.

Na těchto stránkách nemusíte nakupovat, nebo něco objednávat, můžete zde najít inspiraci a sami nás inspirovat. Na našem blogu a na Facebooku najdete naše postřehy, zážitky, zkušenosti, nápady a co nás baví.

Přírodní zahrady vnímáme jako oázy, které mají pozitivní vliv na zdraví, imunitu a vnitřní klid každého z nás, a proto je naším cílem tvořit a pečovat o tyto kousky přírody v blízkosti lidských obydlí.

Život je teď, tak žijme.


Fotogalerie něco málo o nás...Fotogalerie kamínek Hobbit

Pokud jste firma nebo výrobce maringotek, Tiny House, mobilních domů či jakýkoliv malých domů, nabízíme obchodní spolupráci za výhodnějších podmínek. Neváhejte nás kontaktovat a domluvit si osobní schůzku, na které získáte více informací o případné spolupráci.

Newsletter

Přečtěte si jako první, co je u nás nového...

Bydlíme na zahradě

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY NA NAŠEM BLOGU

Přečtěte si jako první, co je nového


Bez chemie, bez průmyslových hnojiv, bez pytlových zahradnických substrátů, bez postřiků - za to s vlastním kompostem, přírodními jíchami, dřevěným uhlím a mulčováním. A třeba i s jedlými keři a stromy, s trvalkovou výsadbou, trávníkem střiženým na různou výšku, sběrem dešťové vody, a hlavně v klidu😊.

Možná, že se to nezdá, ale pokud se chcete v kultivované přírodní džungli cítit dobře, mít vše potřebné po ruce, nemít tolik práce a plahočení, pokud chcete v zahradě žít, a ne otročit věřte, že vše má své místo, svůj tvar a svůj čas. I přírodní džungle by měla mít strukturu, aby se v ní člověk cítil přijemně.

A co kdyby vaše okrasné záhony byly zároveň k jídlu? 😊 Co kdybyste se kochaly novými květy v zahradě, a přitom zobali rybízy, angrešty, jahody, nebo dokonce kanadské borůvky, brusinky anebo třeba plody muchovníku či moruše. A co když půjdeme ještě dál a v tom záhonu, kde vám kvetou svíčkovce, cínie, levandule či šalvěje si pochutnáte třeba na...

Říkáme tomu částečná realizace, ale jedná se spíše o revitalizaci a do výsadbu stávajícího. Někdy zkrátka zahrada již nesplňuje naše požadavky a přerostlé keře, květiny či tráva nám nedělá radost. A jak jsme stále vně toho všeho, nevíme, čím začít a zda to nakonec bude opravdu lepší, než to je teď.