KDO JSME?

JSME DVA NORMÁLNÍ ZAHRADNÍCI, KTEŘÍ MAJÍ RÁDI PŘÍRODNÍ ZAHRADY A ZAHRADNIČENÍ.

Žijeme normální, obyčejný život. Jsme pozorovatelé života a nyní renovujeme svou zahradu pro částečně soběstačný provoz.

Náš přístup je čistě přírodní a v zahradě trávíme většinu roku, takže můžeme směle napsat, že bydlíme na zahradě, proto ten název naší firmy.

A protože jsme sami kdysi hledali informace a správné postupy, tak nyní naše zkušenosti rádi předáváme dál a zároveň si uvědomujeme, že informace, které klient obdrží předem od profesionála, pomůžou s důvěrou při vzájemné spolupráci a pochopení, jak je práce zahradníka komplexní a jak správně funguje.

Naše zahrada i zahrady našich klientů jsou navrhovány, realizovány i udržovány bez chemie, umělých hnojiv i materiálů. Příroda již nabízí všechno a není třeba do ní nic umělého přidávat.

Zahrada, ve které materiál stárne spolu s námi a zahradou má své nezaměnitelné kouzlo, a proto používáme rádi dřevo, kámen, ale i kov.

Tvorba zahrady je tvůrčí proces a proměnných během realizace je často velice hodně, ale u nás se můžete spolehnout, že tyto proměnné vnímáme a reagujeme na zjištěné informace i změny prostředí během naší práce.

Postaráme se o vaši zahradu. 

Tomáš jako zkušený zahradník, který má mnohaletou praxi se zahradami u nás i v zahradničí - například v Izraeli, na Novém Zélandu, na Slovensku, s pražským areálem Waltrovka, pražským obchodním domem Quadrio, areálem banky ČSOB, mladoboleslavským areálem Škoda Auto a.s., obchodním centrem Harfa a jinými.

Právě zkušenosti s velkými areály a realizacemi i s následnou údržbou těchto prostor ho časem přivedli naopak k menším zahradám přírodního typu, kterým rozumí a baví ho tvořit pro konkrétní místo,  zákazníka a jeho potřeby. 

Tomáš vnímá krajinu i místní půdu a jejich specifika při zakládání zahrad a konkrétní výsadbě. Je to ten technický typ, co řeší jestli návrh je reálný, jak co udělat, nebo koho se zeptat. Ví jak a kdy, který strom či keř zastřihnout, čemu dát jaký prostor a co, která zahrada ocení. Jeho dlouholetá praxe neznamená, že ví všechno, ale dokáže se zeptat a najít řešení, které je vždy přítomno. Jeho praxe práci zrychluje a zjednodušuje, protože má zkušenosti s tím, co a jak vyrobit, upravit či vylepšit.

Tereza jako ta, která se přes strategický marketing dostala oklikou ke spolupráci s Tomášem. Od malička má ráda přírodu, přírodní zahrady a podporu všeho živého. Když hledala po mnoha letech v kanceláři práci venku, která ji bude naplňovat, a kde může uplatnit své zkušenosti se zahradničením, estetické cítění a vlastní zkušenosti, našla své místo v tvoření a péči o přírodní zahrady.

Dnes ji tato činnost naplňuje a vlastní dovzdělávání (byla přijata na Českou zahradnickou akademii v Mělníku - obor Zahradní a krajinná tvorba) v této oblasti ji pomáhá při návrzích i samotné realizaci zahrad. Vnímá krajinu i místní půdu a její specifika při zakládání zahrad a konkrétní výsadbě. 

Rozšiřuje každou realizací své znalosti o nové druhy rostlin, jejich specifika a potřeby, dnes již ví, co která rostlina potřebuje, kde je její místo a čím podpořit její růst a vitalitu. A pokud ne, zjistí si to. Vnímá zákazníka, jeho potřeby i možnosti a ráda navrhuje zahrady pro bydlení všech členů rodiny.

Tereza s vámi zároveň vykomunikuje vaši poptávku a pošle nabídku. Stará se o blog a sociální sítě, které slouží k předávání informací a zkušeností pro ostatní.

Oba se společně o vaši zahradu a vaše představy postarají od myšlenky, přes návrh, až po samotnou realizaci i následnou péči. Ať už řešíte konkrétní úkon nebo založení zcela nové zahrady, či ozelenění stávající terasy, jejich zkušenosti a láska k zahradám Vám pomohou hned od začátku, aniž byste museli dělat chyby, které vás pak stojí peníze i čas navíc.

Naší vizí jsou města a vesnice plná přírodních živoucích míst, která zároveň chrání před znečištěním, hlukem, suchem, čistí ovzduší, uklidňují mysl a zároveň těší, ale také obohacují konkrétní lidi a jejich okolí o místa plná barev, užitku a přírodních oáz.

Stále více roste potřeba ekologických, přírodních míst bez chemie a s podporou všeho živého a obnovitelného. Právě zahrady jsou místem, které mají tu moc proměnit k lepšímu jakékoliv i malé místo v něco kouzelného.

Chcete dělat zázraky, začněte vždy půdou!

Na těchto stránkách nemusíte nakupovat, nebo něco objednávat, můžete zde najít inspiraci a sami nás inspirovat. Na našem blogu a na Facebooku a Instagramu najdete naše postřehy, zážitky, zkušenosti, nápady a co nás baví.

Přírodní zahrady vnímáme jako místa, která mají pozitivní vliv na zdraví, imunitu a vnitřní klid každého z nás, a proto je naším cílem tvořit a pečovat o tyto kousky přírody v blízkosti lidských obydlí.

Fotogalerie něco málo o nás...


NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY NA NAŠEM BLOGU

Přečtěte si jako první, co je nového


Pokud nemáte čas, nebo energii na údržbu nových, ale i stávajících záhonů, nezbude vám nic jiného než si objednat profesionála. Stačí šikovný nadšenec, který se orientuje aspoň v základní znalosti rostlin, aby vám nevytrhl trvalku místo plevele, a který má zkušenosti s péčí ( co která rostlina a půda potřebuje) o zahrady. Čím různorodější výsadba,...

Možná znáte výchovný řez stromů, ale výchovu potřebuje překvapivě i trvalkový záhon. A nakolik to zní pro laika jako velká neznámá, tak správný zahradník realizátor a pečovatel trvalkovou výsadbu vždy "vychovává" alespoň první dva až tři roky (podle typu výsadby) od výsadby, aby nejen záhon jako celek, ale i jednotlivé trvalky vypadaly dobře,...

Tento rok se sešlo více objednávek na konzultace a s tím spojený požadavek na koncept zahrady, nebo záhonu, což nás velice těší, ale protože ne každý potřebuje náležitou studii, projekt a vizualizaci i s osazovacím plánem, ale stačí mu cenné rady profesionála a v ruce zakreslené řešení zahrady či jednoduchý návrh záhonu s trvalkovou výsadbou (nebo...