Jak jsme si pořídili nový žebřík

25.08.2021

Nářadí, nástroje, stroje a různé vychytávky pro zahradní práci se vždycky hodí. A když vás práce na zahradě baví, tak si i rádi vybíráte takové pomocníky, kteří práci usnadní a zpříjemní tuhle zábavu.

Tohle je jeden z těch případů, kdy Tomáš často řešil, jak na nerovný terén, jak se dostat lépe ke zdroji (chápejte mezi vzrostlé keře) a jestli existuje žebřík, který myslí více na pohodlí při celodenní práci.

A pak narazil na tenhle třínohý žebřík anglických výrobců a chtěl o něm vědět víc, a tak jsme se rozjeli za prodejcem. Mladá rodina za Plzní nás vřele přijala a pan majitel e-shopu, který tohoto unikátního pomocníka prodává, nás provedl mimo jiné svou zahradou. Bylo vidět, že zahrada s prvky japonské zahrady je jeho vášní a zkušenosti, které rád sbírá, také předává dál a zároveň ho zajímají zkušenosti ostatních.

Jeho erudované informace a názorné ukázky nás přesvědčili, že zde najdeme i další zajímavé kousky pro práci na zahradě. Nůžky, nože, pilky, sekerky, rukavice a mnoho dalších nářadí a pomocníků nejen pro profesionální zahradníky najdete právě na tomto místě. Nejde o reklamu, na tu kašleme, jde o tip na někoho, kdo má to, co prodává rád, rozumí tomu a jedná fér, a to nám stojí za to předat.

Ale vrátíme se k žebříku, který už máme doma a používáme čile při práci na zakázkách i na vlastní zahradě. Nebudu zde vypisovat všechny výhody tohohle třínohého lehkého krasavce, to si přečtěte na blogu prodejce, nebo mrkněte na jeho videa, ale jen zmíním, jaké "čerstvé" výhody vnímá Tomáš při práci s tímto lehkým praktickým žebříkem.

Za prvé je jeho velkou výhodou to, že je třínohý. Tento třínohý velice lehký žebřík, který je vyroben z plně svařovaného vysoce kvalitního hliníku a i tím zajišťuje snazší manipulaci než s dřevěným, má výškově nastavitelné všechny tři nohy, což Tomáš využil hned při prvním použití u jezírka, kde potřeboval každou nohu jinak vysokou. Malou nevýhodou je, že když nastavíte nohy na maximální výšku, vznikne trochu vyšší první schod pro stoupání po žebříku, ale není to na závadu, spíš jde o zvyk.

U tohoto typu třínohého žebříku je hlavně nemožné, aby všechny tři nohy nebyly v pevném kontaktu se zemí, bez ohledu na to, jak nerovná je plocha pod ním. Vždy se dotýkají všechny tři nohy plochy pod vámi a to neumí žádný dřevěný nebo čtyřnohý žebřík.

Žebřík má oble tvarované schůdky, které zamezují nepříjemnému tlaku odspodu, a když stojíte na žebříku delší dobu, naopak nohám ulevují a to i horní část, která je konstrukčně tvarovaná tak, že se máte přímo nahoře za co pohodlně zapřít spodní částí nohou i koleny, a tak se přirozeně a stabilněji udržet.

Tohle nejsou jediné výhody, ale chce to vidět a vyzkoušet osobně a udělat si vlastní názor.

Někdy máme tendenci řešit cenu, ale kvalita za tu cenu stojí, protože pokud chcete ušetřit do budoucna (zdraví kolen a nohou, úleva při práci, snadná manipulace a lepší přístup při stříhání) nevyplatí se na sobě šetřit.

Pokud vás zajímá víc informací k žebříku zde je odkaz https://niwa.cz/trinohy-zebrik-henchman/, a na e-shopu pak určitě najdete i další nářadí a vychytávky, které se vám mohou hodit😊.

Pěkné zahradničení, Terka a TomášPokud máte nějaké konkrétní dotazy k naší práci či k samotnému žebříku:) neváhejte nám napsat.