Krásné svátky a klidný vánoční čas

22.12.2022

Vánoce mají své kouzlo, stále, i když jsme již dospělý, mají Vánoce pro nás své nezaměnitelné kouzlo. Možná jsou to ta všudypřítomná světýlka, laskavé tváře příbuzných a přátel, natěšení a nedočkavost dětí, či dokkonce očekávání nějakého zázraku😊, anebo taky ne.

A možná, že ten zázrak je právě v té podobě za zrakem (za-zrak)😊. Možná je tu možnost si uvědomit, že zázrak je v tom, co nevidíme, co si na první pohled neuvědomujeme. Za zrak našeho vnímání se děje to, že pokud jsme nastaveni na sváteční náladu, na soucítění a vděčnost, tak se nám to i děje.

Do cesty nám chodí samí milí lidé, každý se usmívá a přeje nám krásné svátky a zdraví pro celou rodinu, vyměňujeme si informace o tom, co jsme již napekli, pro koho už máme nakoupené dárky, nebo že letos si nic nedáváme, protože jsme si řekli, že je to zbytečné a raději se společně všichni sejdeme v klidu u stromku s vůní domácího punče a cukroví.

Každý to máme podle sebe, podle svých zvyků, podle rodinných nastavení a také momentální situace. A v závěru je to vlastně úplně jedno. Důležité není jak to kdo máme, ale že to vůbec je, že se to děje, že je tu ten každodenní život a je jedno, zda jsou to nakonec Vánoce nebo všední den.

Ten zázrak je v tom, že tohle všechno můžeme zažívat, každý den je takový jaký je a není nic jiného než tento den, tento okamžik. Zázrak je život sám.

My s Tomášem vám můžeme tedy přát jen život takový jaký je, ať už je to heslo z reklamy na cokoliv😊.