Nevíte jak na zahradě začít?

16.06.2024

Tento rok se sešlo více objednávek na konzultace a s tím spojený požadavek na koncept zahrady, nebo záhonu, což nás velice těší, ale protože ne každý potřebuje náležitou studii, projekt a vizualizaci i s osazovacím plánem, ale stačí mu cenné rady profesionála a v ruce zakreslené řešení zahrady či jednoduchý návrh záhonu s trvalkovou výsadbou (nebo výběr vhodných stromů či keřů), rozhodli jsme se vytvořit službu, která bude tuto častou potřebu shrnovat.

Za měsíc zvládneme při naší vytíženosti jen omezený počet z vás, kteří se rozhodnou využít služby profesionálních zahradníků a jejich zkušeností s přírodními zahradami, ale o to raději pomůžeme ať už s úplně novou zahradou či inovací stávající zahrady.


K čemu toto celé slouží?

No hlavně, aby se na vaši zahradu a případné potřeby se zahradou spojených podíval někdo nestranný a zvenčí, někdo, kdo má zkušenosti s návrhy, realizacemi a údržbou přírodních, a kdo vnímá zahradu jako celek (vy, samotné místo, okolí, možnosti a praxe).

Někdo, kdo má zkušenosti s dodavateli, kdo vám může pak zahradu pomoci zrealizovat, nebo dělat "jen" zkušený dohled, či fungovat jako rádce, který šetří čas a je vám při vaší vlastní realizaci podporou.


Jak tato spolupráce probíhá?


Balíček KK / konzultace a koncept

Potřebujeme nejdříve znát vaše potřeby se zahradou spojené. Pak také kde se zahrada nachází a v lepším případě vaši představu a i rozpočet, který chcete do změny investovat. Každá zahrada stejně jako automobil či dům se dá pořídit za rozdílnou cenu a každá změna se dá postupně naplánovat, takže investici lze rozložit. Pokud přidáte i ukázku nebo obrázek (obrázky) toho, co se vám líbí, bude to perfektní. Toto vše nám stačí poslat do mailu.

Pak si domluvíme termín setkání přímo na vaší zahradě.

V tuto chvíli již zjišťujeme, kde se zahrada nachází, jak vypadá okolí, jak posunuje slunce, vítr a jak je na tom voda v místě zahrady. Co nezjistíme, to si upřesníme s vámi na místě.

Samotná schůzka zahrnuje spousty otázek a tím pádem odpovědí.

Na schůzce kromě toho, že si načítáme všechny informace, včetně stavu a druhu půdy - se ptáme. Otázky pomáhají jak nám, co nejlépe poznat vaše potřeby a představy, tak vám, abyste si myšlenky utřídili a třeba vás některými našimi zkušenostmi a pohledem na danou věc posuneme ve vnímání zahrady dál, než jste si na začátku mysleli, anebo také ne😊.

Na schůzce si uděláme i pár fotek a s tím a množstvím získaných informací na obou stranách odjedeme zpracovat návrh.

Výstup ze schůzky

Nejen, že si ze schůzky odnesete spousty cenných rad a návrhů řešení, ale do 14 dnů podle rozsahu zahrady, obdržíte do katastrální mapy či Google mapy zakreslený v ruce koncept zahrady (například: kde co umístit – užitkovou část s vyvýšenými záhony, kompostem a skleníkem, kde bude dětský kout, kde relaxační meditační místo a co vše bude obsahovat, kde budou trvalkové záhony, kde keře, kde stromy a co bude obsahovat vítací část před vchodem), včetně v PowerPointu vytvořenou prezentaci v podobě návrhu stylu zahrady a všech prvků a s možným odkazem na dodavatele.

Tento výstup vám pomůže si utřídit myšlenky, doladit si představu a zároveň začít postupně plánovat a realizovat rekonstrukci nebo samotnou realizaci zahrady.

BALÍČEK KK je nyní přes léto za 11.500 Kč i s DPH 21 %, včetně konzutlace na místě (1-2 hodiny) bez dopravy, která se počítá podle počtu kilometrů (10Kč/km).


Pokud byste chtěli podrobný osazovací plán, protože tento výstup v Balíčku KK obsahuje jen návrhy výsadby a ukázky, je to již na samostatnou objednávku https://www.bydlimenazahrade.net/sluzby/. Možnost je zvolit si i samostatnou konzultaci či výstup v podobě návrhu jednoho záhonu či pomoc s výběrem stromů či keřů.


Zde je možné si balíček rovnou objednat: