Praktické ohniště na zahradu?

21.12.2021

Pokud máte zahradu, tak máte rádi asi i ohýnek. Tenhle přírodní zdroj tepla je prostě dokonalý. Ať už během letní sezóny, nebo na podzim při pálení zbytků ze zahrady co už štěpkovač nevzal a na kompost se nevejde, anebo v zimě ve vánoční či silvestrovské atmosféře se svíčkami okolo. Věřte, že tohle je ta pravá romantika, zvlášť když je venku sníh:)

A je jedno zda je ohniště ze starých cihel, či jako jáma v zemi, anebo jako toto přenosné ohniště, protože máme rádi recyklaci nebo používání nových věcí v kombinaci s použitými. Zkrátka, každý má své oblíbené kousky a fantazii se meze nekladou:)

A ohniště na zahradu patří. Pokud tvoříme přírodní zahrady, tak živly jako voda, oheň, země a vzduch mají své opodstatnění a místo. Přírodní zahrada je spojením všech prvků v jeden celek.

My vám dneska představíme ohniště, které si může udělat každý.

Jde o dno z bojleru, nožičky z kovové trubky (v tomto případě kulaté vodovodní) přivařené do tří stran a zespodu u nožiček zakončené navařenou pásovinou, aby se nezarývaly nožky do země. A celý produkt natřený žáruvzdorným lakem (černým matným) po celém objemu zvenčí. Vnitřní stranu necháváme schválně bez nátěru v přírodním stavu, protože oheň by nátěr časem stejně opálil a nechceme přece žádné výpary. 

A ještě jednu vychytávku máme a to díru uprostřed ohniště. Přesně tak velikou, aby oheň lépe hořel, díky přístupu vzduchu odspodu, zároveň odtékala voda, když necháte ohniště po celý rok venku. 

Máme rádi tento typ produktu, protože je praktický (lze ho přenášet, snadno umýt vapkou a skvěle se v něm udržuje oheň), zároveň vypadá moderně, hodí se do každé zahrady, na terasu i na chatu.

A pokud nemáte zrovna nástroje, čas a možnosti si ho vyrobit sami, tak nyní prodáváme pár kusů u nás na eshopu. Dodací doba je do jednoho měsíce od úhrady platby, protože pokud je více objednávek, chvíli nám trvá, než to všechno vyrobíme, natřeme a zabalíme, aby mohlo ohniště rovnou k vám domů:)

A samozřejmě na vaše dotazy k lavicím na obrázku - ty jsou také od nás, takže kdo má zájem o venkovní lavice na zahradu, má možnost objednat si tyto kousky z masivu (vysušený smrk). Ty jsou k dodání maximálně do dvou měsíců, tam je doba výroby o něco delší i s ohledem na materiál a jeho opracování. 

Tento koutek v zahradě z přírodního kačírku s lavicemi, poleny a ohništěm jsme realizovali na zahradě blízko Mníšku pod Brdy. Ještě bude mít tento relaxační koutek na jaře pergolu, aby až se pnoucí rostliny příští rok rozrostou, se měly kam pnout a krásně stínit, kvést a vonět:) 

A co vy? Jaká máte ohniště či venkovní lavice na své zahradě či terase? A máte rádi ohniště a takové koutky na zahradě? Inspirujte nás.