Setkání s legendou

24.04.2023

Většina z nás má nějaký vzor, nebo osobnost ze svého oboru, kterou obdivuje, uznává a respektuje a v případě ovocnářství a pěstitelství ovocných dřevin je to pro nás pan Urbánek ze Židlochovic.

Není to jen o řezu

Můžete ostříhat a provést řez desítkám, stovkám, ale i tisícovkám stromům, ale když nemáte zpětnou vazbu v podobě toho, jak strom na řez reaguje, jak plodí, kolik let se dožije a v jaké kondici, je to jako byste neostříhali ani jeden😊.


Samozřejmě, že to není jen o řezu, ale i o podnoži, odrůdě, druhu stromu, podmínkách, podnebí a všemu možnému, ale pokud si chcete vypěstovat pěkný kvalitní ovocný strom, který pravidelně plodí chutné a zdravé ovoce, výchovný řez je základem😊.

A i když nemusíme se vším souhlasit, i když si některé věci můžeme dělat po svém, a i když můžeme mít své vlastní "nové" zkušenosti, tak tyhle legendy nám mají vždy co předat. A o tom to je.

Na jeho kurzy už se dávno nesjíždějí jenom zahrádkáři z okolí, ale odborníci i amatéři z celé republiky i Slovenska. A pokud pana Urbánka ještě neznáte, pak si určitě pusťte některé z jeho úžasných praktických videí na řez stromů, který natáčí jeho syn.

Velkolepá podívaná z praxe ...

A protože v tomto oboru nejde ani tak o znalosti, ani přesvědčení, ale hlavně o to, kolik máte nastříháno a jestli vidíte i to, jak ty vaše zásahy fungují v praxi. A v tom je pan Urbánek nepřekonatelný...

Vždycky pro nás bude ten, co umí tak, že klobouk dolů a úcta pane https://youtube.com/@janurbanek_pestitel

A kdo je vaše legenda?

Máte v okolí někoho, kdo vám předává své znalosti a zkušenosti?