Síla z přírody. Přírodní antibiotikum lichořeřišnice

06.07.2021

Minulý i tento rok byl pro některé z nás náročný na psychiku a tím i fyzickou stránku těla, a to nemluvím o imunitě, jejíž posílení uvítá snad každý. My věříme, že příroda má lék na všechno a že k přírodním produktům je dobré se vždy vracet. Tuhle tinkturu vnímáme jako zázračnou a její účinky oceníme všichni nejen na letošní podzim. Tak pokud máte lichořeřišnici na své zahrádce, neopomíjejte tuhle super potravinu.

Původní jihoamerická bylina byla delší domu opomíjena, ale její krásně tvarované listy, květy svítivých zářivých barev si vás rychle získají, a to nemluvím o příjemné sladké vůni. Ještě je čas vysadit semena, neboť lichořeřišnice má ráda teplo, slunce a samozřejmě i pravidelnou zálivku, ale zvládne to i bez ní.

LICHOŘEŘIŠNICE 3v1 / MÁ VÝZNAMNÉ ANTIBIOTICKÉ, ANTIVIROTICKÉ A ANTIBAKTERIÁLNÍ ÚČINKY

Pomáhá nejen při chronických zánětech plic, ale je účinná i proti stafylokoku, streptokoku, Proteus, E. coli a dalším druhům bakterií v močových cestách, a tím přispívá i k léčbě zánětů močového měchýře.

Lichořeřišnice se mi osvědčila při zánětu močových cest a silnému nachlazení. Ale je vynikající i při léčbě zánětu prostaty. Účinkuje i proti žaludečním vředům a zánětům vaječníků. Její preventivní účinky oceníte proti většině infekčních chorob.

Tinktura z lichořeřišnice zvyšuje celkově naši obranyschopnost a imunitu. V tom je nedostižná.

Zlepšuje také činnost centrální nervové soustavy a celkově posiluje organismus. A to není všechno, tato krásná a dekorativní bylina také podporuje růst vlasů, brání jejich vypadávání a řeší přírodní cestou i lupy ve vlasech.

Takže jestli ještě někdo váhá, jakou prevenci zvolit na podzim proti možnému přicházejícímu nachlazení, únavě či oslabení imunity, tak je naše volba jasná😊.

LICHOŘEŘIŠNICE RECEPT TINKTURA

Je to velice jednoduché. Natrhám celé byliny, včetně květů, stonků, listů i semen. To pak nůžkami rozstřihám na kousky, nebo lze rozdrtit i v robotovi. Tyto kousky natlačím do nádoby, ve které tinkturu budu macerovat. Volím skleněnou s úzkým hrdlem a praktickým špuntem. A pak již napěchovanou láhev naplním kvalitním čistým alkoholem až po okraj nejlépe 40 %, ale může být až 80 %. No a nechám uzavřené na světle (nejlépe slunci) 2 až 8 týdnů macerovat. Občas protřepu a na konci přefiltruji přes plátýnko.

Jak užívat?

Jako prevence stačí pár kapek (15 až 25 kapek) denně do vody, čaje či přímo na lžičku. Anebo již jako léčivo, a to klidně lžičku ráno a večer, při silných obtížích až 3x denně. Není známo předávkování. Účinky byliny nastupují již po několika hodinách.

A samozřejmě nezapomínejme, že lichořeřišnice je perfektní jen tak za čerstva, nebo do salátů, do těstovin, na jakékoliv jídlo, ale i jako pesto s oříšky, parmezánem a olivovým olejem. A samozřejmě i na čajové směsi či na samostatný ozdravný čaj.

A jaké máte vy zkušenosti s touto kráskou?