Zahrada v červnu

10.06.2022

Jak už asi tušíte, každý stejně jako přírodu, města a místa máme rádi i jiný typ zahrad. Zahrada je pro nás dva s mužem místo, kde se cítíme dobře, kde je nám dobře, kde jsme rádi. A je vlastně jedno, jaká je z pohledu zvenčí, ale pro každého je to o tom, kde jemu je dobře.

Z hlubšího úhlu pohledu by nám nejspíše mělo být dobře všude, protože nezáleží na tom zvenčí, ale uvnitř. A možná že to uvnitř je i uvnitř zahrady😊. Když se vše zpomalí jakoby zastaví a vy jste uvnitř toho kousíčku přírody, který je součástí zahrady a vy jste v danou chvíli součástí toho místa.

Dneska trochu zahradní filozofie😊, ale to víte, když se vrátíte z pracovní cesty a ono to nějak všechno funguje bez vás, a vy pak už jenom chodíte a tu uzobnete sousedovu třešeň😊, tu si pochutnáte na jahodách lesních i zahradních, tu se pokocháte celerem, kdy jeden už kvete na semínka a další teprve začínají svůj nabírací proces, tu obdivujete květy rajčat, paprik, dýní, cuket a lilků, a na jiném místě vám udělá radost kvetoucí chrpy, slézy, náprstníky, šalvěje či rozrazil.

A pak si na chvíli sednete a ono je to všechno plné včel, čmeláků a mravenců😊. Berušek, mšic a hlemýžďů😊. Slyšet je zpět ptáků, kteří okupují třešně, borůvky i muchovník a vy si říkáte, jestli máte přes to hodit síť nebo se letos nakrmíme všichni společně😊. Pak vás vyleká užovka na kompostu, hryzec dobývající se do vyvýšeného záhonu a holub, který pustí hovínko přímo na vaši židli v ráji a vy se usmíváte a víte, že svět je vlastně v pořádku😊.

A jaký je váš červen na zahradě?