Malá kamna Hobbit SE 4,1 kW se zpětným spalováním a s externím přívodem vzduchu

Na objednávku do 12 týdnů. Nová dodávka dorazí v srpnu 2022.

Eco Design 2022. Design malá kamna Salamander Hobbit Stove SE jsou vhodná pro širokou škálu použití a byla navržena speciálně pro malé prostory s nižším výkonem, a kam se jiná kamna prostě nevejdou.

Tyto kamínka jsou speciálně navržena a vyrobena na topení dřevem a dřevěnými briketami se zpětným (terciálním) spalováním a s externím přívodem vzduchu.

Lze doobjednat i praktický stojánek, který zajišťuje možnost vyššího umístění kamínek v místnosti a zároveň slouží jako prostor na dřevo (viz ilustrační fotografie).

Specifickou potřebou do malého prostoru je potřeba externího přívodu vzduchu (tzv. air direct). To je funkce, která zajišťuje přímý přívod vzduchu do kamen zvenku, takže vám nebere vzduch (kyslík) v místnosti.

Pokud preferujete topení dřevem nebo dřevěnými briketami, a do toho preferujete ekologické a ekonomicky výhodné topení, pak je vaší volbou ještě další funkce, a to zpětné spalování kouře, tzv. terciální spalování, které je důležité při úsporné spotřebě palivového dřeva nebo dřevěných briket, protože zásadně ovlivňuje spotřebu páleného dřeva, kvalitu spalování a tím i emise a ekologii.

Při tomto druhu spalování dochází vlastně k opětovnému spalování zplodin, palivo je tak lépe využíváno a snižuje se tak znečišťování ovzduší. Výhody lze shrnout na vyšší účinnost kamen (při hodně nízkých teplotách), méně popela a prodloužení doby mezi přikládáním.

Cílem firmy Salamander Stoves bylo navrhnout a sestavit kvalitní malá kamna se všemi základními vlastnostmi špičkových účinných velkých kamen.

Jsou navržena tak, aby odpovídala podmínkám "malých" prostorů, které dnes lidé preferují a staví po celém světě. Od luxusních plážových srubů až po domky na stromech, salaše, maringotky, Tiny house, mobilní domy, mobilheim, montované dřevostavby, kontejnerové domky, modulové domy, zimní zahrady, zahradní přístřešky, dílny, garáže, chaty, chalupy, lovecké chaty, myslivecké boudy, horské hotely, apartmány, sruby, karavany, kempinkové přestavby, jurty, trampingové stany, hausboty, výrobní prostory, klubovny, kuchyně, salóny a všechny malé provozy a místnosti. Prostě všude tam, kde potřebujete nižší výkon, ekologické topení a kvalitu anglických výrobců.

Standardní barva kamen a dvířek je klasická černá. Kamna jsou dodávána bez stojánku s krátkými litinovými nožičkami. Praktický stojánek lze doobjednat.

* Vysoce kvalitní litinová konstrukce

* Vylepšená účinnost 81,4 %

* Snížené emise pevných částic a plynů

* Poskytuje 4,1 kW účinného a čistého tepla

* Předehřívané terciální sání vzduchu

* Technologie předehřívaného sekundárního spalování

* Ovládání vzduchu v přední části kamen pro lepší použitelnost

* Rozměry pouhých 302 mm na šířku, 272 mm do hloubky a 465 mm na výšku

* Skleněné okno s technologií Airwash

* Vylepšený hlavní rošt pro lepší možnost použití více druhů paliva

* Bezprašné hřebelcování

* Desky pro směrování popela pro čistší a kontrolovanější odpopelňování

* Součástí dodávky je hřebenový rošt, popelník a multifunkční nářadí

* Nezávisle testováno, certifikováno a schváleno podle norem EcoDesign 2022

Technické parametry a certifikáty najdete ve fotogalerii, nebo zašleme na vyžádání mailem v pdf. formě.

31 300,00 Kč