Malá kamna Hobbit SE Salamander 4,1 kW se zpětným spalováním a s externím přívodem vzduchu

Tyto kamna máme nyní skladem.

Eco Design 2022. Design malá kamna Salamander Hobbit Stove SE jsou vhodná pro širokou škálu použití a byla navržena speciálně pro malé prostory s nižším výkonem, a kam se jiná kamna prostě nevejdou.

Tyto kamínka jsou speciálně navržena a vyrobena na topení dřevem a dřevěnými briketami se zpětným (terciálním) spalováním a s externím přívodem vzduchu.

ZDARMA! Instalační sada pro externí přívod vzduchu je nyní v ceně kamen zdarma.

Pokud se chystáte instalovat kamna Hobbit SE s externím přívodem vzduchu, pak tato sada obsahuje všechny díly, které budete potřebovat k instalaci externího přívodu vzduchu.

Tyto kamínka jsou speciálně navržena a vyrobena na topení dřevem a dřevěnými briketami se zpětným (terciálním) spalováním a s externím přívodem vzduchu.

Lze doobjednat i praktický stojánek, který zajišťuje možnost vyššího umístění kamínek v místnosti a zároveň slouží jako prostor na dřevo (viz ilustrační fotografie).

Specifickou potřebou do malého prostoru je potřeba externího přívodu vzduchu (tzv. air direct). To je funkce, která zajišťuje přímý přívod vzduchu do kamen zvenku, takže vám nebere vzduch (kyslík) v místnosti.

Pokud preferujete topení dřevem nebo dřevěnými briketami, a do toho preferujete ekologické a ekonomicky výhodné topení, pak je vaší volbou ještě další funkce, a to zpětné spalování kouře, tzv. terciální spalování, které je důležité při úsporné spotřebě palivového dřeva nebo dřevěných briket, protože zásadně ovlivňuje spotřebu páleného dřeva, kvalitu spalování a tím i emise a ekologii.

Při tomto druhu spalování dochází vlastně k opětovnému spalování zplodin, palivo je tak lépe využíváno a snižuje se tak znečišťování ovzduší. Výhody lze shrnout na vyšší účinnost kamen (při hodně nízkých teplotách), méně popela a prodloužení doby mezi přikládáním.

Cílem firmy Salamander Stoves bylo navrhnout a sestavit kvalitní malá kamna se všemi základními vlastnostmi špičkových účinných velkých kamen.

Jsou navržena tak, aby odpovídala podmínkám "malých" prostorů, které dnes lidé preferují a staví po celém světě. Od bytů, obývacích pokojů, srubů až po domky na stromech, salaše, maringotky, Tiny house, mobilní domy, mobilheim, montované dřevostavby, kontejnerové domky, modulové domy, zimní zahrady, zahradní přístřešky, dílny, garáže, chaty, chalupy, lovecké chaty, myslivecké boudy, horské hotely, apartmány, karavany, kempinkové přestavby, jurty, trampingové stany, hausboty, výrobní prostory, klubovny, kuchyně, salóny a všechny malé provozy a místnosti.

V současné době si lidé instalují kamínka i do domů a bytů. Prostě všude tam, kde potřebujete nižší výkon, ekologické topení a kvalitu anglických výrobců.

* Vysoce kvalitní litinová konstrukce

* Účinnost 81,4 %

* Snížené emise pevných částic a plynů

* Výkon 4,1 kW

* Předehřívané terciální sání vzduchu

* Technologie předehřívaného sekundárního spalování

* Ovládání vzduchu v přední části kamen pro snadné ovládání

* Rozměry pouhých 302 mm na šířku, 272 mm do hloubky a 465 mm na výšku

* Skleněné okno s technologií Airwash (oplach skla)

* Vylepšený hlavní rošt pro lepší možnost použití více druhů paliva

* Bezprašné roštování

* Desky pro směrování popela pro čistší a kontrolovanější odpopelňování

* Součástí dodávky je hřebenový rošt, popelník a multifunkční madlo

* Nezávisle testováno, certifikováno a schváleno podle norem EcoDesign 2022

* Třída energetické účinnosti A

* Index energetické účinnosti (%) 105

* Délka polen 20 cm

* Průměr kouřovodu 100 mm

* Vývod kouřovodu zadní/horní

* Rozměry vstupního otvoru na přikládání (okno) 180 mm x 155 mm

* Vzdálenost od hořlavých materiálů

Boční 400 mm

Zadní 450 mm

* Vzdálenost od hořlavých materiálů (s tepelnými štíty)

Boční 150 mm

Zadní 100 mm

Váha 50 kg

Technické parametry a certifikáty najdete ve fotogalerii, nebo zašleme na vyžádání mailem v pdf. formě.

33 300,00 Kč