Minisporák Salamander Hobbit SE 4,4 kW s externím přívodem vzduchu

Sporák na objednávku s dodací lhůtou 16 týdnů.

Eco Design 2022. Malý sporák na vaření, pečení a topení. A to včetně zpětného spalování kouře a technologií externího přívodu vzduchu. Tento model obsahuje pět technologií v jednom:

  • zpětné spalování kouře (sekundární spalování SE)
  • externí přívod vzduchu (air direct)
  • pečení v troubě
  • vaření na sporáku
  • ekologické topení

Hobbit sporák SE 5v1 je malý sporák pro širokou škálu použití a byl navržen speciálně na topení dřevem a pro malé prostory, které mají svá specifika a kam se jiná kamna prostě nevejdou. V případě zájmu lze doobjednat i výměník, nezávislý zdroj ohřevu vody pro bojler nebo radiátor.

Pokud chcete topit ekologicky dřevem, nebo preferujete ekonomicky výhodné zpětné spalování kouře, budete potřebovat tento super mini sporák Hobbit.

Mini sporák vyrobený a otestovaný ve vysokých standardech norem EU a Anglie. Perfektní pro vaření a pečení v jednom. I maličký domov nebo vlastně jakýkoliv prostor mimo rozvodnou síť se může stát samostatnou fungující jednotkou.

Specifickou potřebou do malého prostoru je potřeba externího přívodu vzduchu (tzv. air direct). To je funkce, která zajišťuje přímý přívod vzduchu do kamen, takže vám nebere vzduch (kyslík) v místnosti. Pokud to kamna nemají, musíte externí přívod vzduchu zajistit zvenčí formou prostupu zdí.

Pokud preferujete topení dřevem nebo dřevěnými briketami, a do toho preferujete ekologické a ekonomicky výhodné topení, pak je vaší volbou ještě další funkce, a to zpětné spalování kouře, tzv. terciální spalování, které je důležité při úsporné spotřebě palivového dřeva nebo dřevěných briket, protože zásadně ovlivňuje spotřebu páleného dřeva, kvalitu spalování a tím i emise a ekologii.

Při tomto druhu spalování dochází vlastně k opětovnému spalování zplodin, palivo je tak lépe využíváno a snižuje se tak znečišťování ovzduší. Výhody lze shrnout na vyšší účinnost kamen (při hodně nízkých teplotách), méně popela a prodloužení doby mezi přikládáním.

Cílem firmy Salamander Stoves bylo navrhnout a sestavit kvalitní sporák se všemi základními vlastnostmi špičkových účinných velkých kamen.

Vzhledem k obrovskému zájmu o tento nový malý mini sporák je nyní čekací doba 12-16 týdnů (3 až 4 měsíce).

Technické rozměry a specifikace zašleme v češtině na vyžádání: bydlimenazahrade@gmail.com

79 350,00 Kč